گسترش روز افزون استفاده از انواع کامپیوتر، از سیستم های رایانه شخصی گرفته تا انواع گوشی های همراه و تبلت ها، نزدیکی و تعامل هرچه بیشتر انسان و ماشین را پدید آورده است. تنوع انواع پردازنده‌ها و سیستم های عامل، گستره محیط‌های تولید نرم افزار را افزایش داده و استفاده از انواع تخصصهای برنامه نویسی را اجتناب ناپذیر کرده است.
بخش تحقیق و توسعه نرم افزاری شرکت علوم سبز با بیش از پانزده سال سابقه، با بکارگیری نیروی‌های متخصص در زمینه های گوناگون، به تولید نرم افزارهای جامع در کاربردهای عام و خاص می‌پردازد. برنامه‌نویسی در محیطهای تحت ویندوز، وب و انواع سیستمهای عامل‌ موبایل در تخصص این بخش است.
محصولات تولید شده نرم‌افزاری این بخش اغلب در حوزه سیستم‌های جامع بیومتریکی، نرم افزارهای امنیتی گوشی‌های همراه، سیستم‌های تخصصی اتوماسیون اداری و سیستم‌های IPTV می‌باشد .

شاخص ها کلیدی تحقیق و توسعه نرم افزاری

نرم افزارهای دسکتاپ

 

نرم افزارهای وب

 

نرم افزارهای موبایل

 

پردازش تصویر

 

بخش تحقیق و توسعه نرم افزار دارای چندین گروه نرم‌افزاری است که در پروژه‌های متنوع تعریف شده در پلت فرمهای مجزا و کاربردهای تخصصی، به طراحی، پیاده سازی و تولید نرم افزار می‌پردازند.

گروه پردازش

زمینه کاری این گروه تولید نرم‌افزارهای جامع ثبت نام، تائید و تشخیص هویت افراد براساس بیومتریک است. این نرم افزارها در پلفت فرم‌های مبتنی بر ویندوز و وب برای کاربردهای گسترده در ابعاد ملی طراحی و توسعه داده شده اند. ثبت نام و شناسایی افراد با اثرانگشت، عنبیه و تصویر چهره موضوع اصلی نرم‌افزارهای تولیدی این گروه است که در کاربردهای شهروندی و امنیتی قابل بهره‌گیری می‌باشند. این گروه با انجام پروژه‌های متفاوت و بکارگیری ابربانکهای اطلاعاتی و تسلط بر تکنولوژي‌های پردازش موازی و کلاسترینگ، توان طراحی دیتاسنترهای بیومتریکی را دارا است.
همچنین پردازش تصویر از زمینه های کاری این گروه است و تولید محصولات متنوع مبتنی بر پردازش تصویر، شامل انواع طبقه بندی کننده‌های تصاویر، تشخیص محتوا و تحلیل تصاویر بیومتریکی از زمینه های فعالیت گروه پردازش می‌باشد.

گروه موبایل

طراحی و تولید نرم‌افزارهای ویژه گوشی های همراه در حوزه های تجاری و امنیتی، در گروه موبایل بخش تحقیق و توسعه نرم‌افزار انجام می‌شود. این گروه کار خود را با برنامه نویسی سیمبین و ویندوز موبایل آغاز و نرم افزارهایی در حوزه های امنیتی تولید کرده است. پس از مطرح شدن سیستم عامل اندروید و با گسترش روزافزون استفاده از آن، محصولات متنوع اندرویدی در این گروه تولید شده است. از جمله می توان به تولید محصولاتی در زمینه اس ام اس، بلوتوث، وای فای، جی پی اس و غیره اشاره کرد. از دیگر تخصصهای گروه موبایل می توان به برنامه نویسی سیستم عامل iOS و همچنین برنامه نویسی در کراس پلت‌فرم‌ها مانند QT اشاره کرد.

گروه نرم افزار

تخصص این گروه در زمینه برنامه نویسی در محیطهای تحت ویندوز و وب می باشد. از محصولات تولید شده در این گروه می توان به سیستم کنترل تردد، سیستم تخصصی اتوماسیون اداری و سیستم IPTV اشاره کرد. سیستم کنترل تردد مجموعه ای از چندین نرم افزار تحت ویندوز است که به منظور ثبت و کنترل تردد افراد یک سازمان مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم اتوماسیون اداری نیز تحت ویندوز بوده و از آن برای اتوماسیون اداری خاص منظوره استفاده می شود. سیستم IPTV مبتنی بر لینوکس و بر پایه وب است. این سیستم یک سرویس دهنده چند منظوره می باشد که با استفاده از آن می توان تصاویر شبکه های تلویزیونی، ویدئو، صدا، متن، اطلاعات و ... را از طریق شبکه های با پروتکل IP ارسال و مدیریت کرد.

گروه پشتیبانی

نصب، راه اندازی، به روز رسانی و ارائه خدمات مناسب پس از فروش، در گروه پشتیانی بخش تحقیق و توسعه نرم‌افزار انجام می شود. مشتری مداری، دقت و سرعت در پاسخ دهی به مشتریان از مولفه‌های اصلی فعالیت این گروه می‌باشد.

معرفی محصولات این بخش

شناسایی چهره در ابر بانک ها

گستردگی استفاده از تصویر چهره در اسناد هویتی و همچنین موارد امنیتی و موضوعات قضایی و جنایی، استفاده از سیستم‌های جامع بازشناسی چهره را برای تشخیص و تائید هویت افراد اجتناب ناپذیر کرده است. شرکت علوم سبز در راستای ارتفاع این نیاز، محصول MAFIS-DBScan را تولید نموده که هم اکنون در حال بهره برداری است.

شناسایی چند بیومتریکی

امروزه استفاده از مشخصات بیومتریکی فرد در ثبت و تائید هویت برای صدور اسناد هویتی مانند انواع کارتهای شناسایی، گذرنامه، ویزا و مجوزهای خاص در حال گسترش روز افزون است. تصویر چهره، اثرانگشت و عنبیه از بیومتریکهای رایج برای استفاده در کاربردهای شهروندی و ثبت اسناد می‌باشند.

شناسایی آنلاین چهره

کنترل و نظارت بر اماکن امنیتی و مرزها بصورت محسوس و نامحسوس، از دغدغه‌های عمومی جاری اغلب کشورهاست. شرکت علوم سبز با هدف کنترل و نظارت تصویری در مبادی ورودی و خروجی رسمی کشور محصول MAFIS-Gate را تولید نموده است. وظیفه این سامانه، نظارت، ثبت و شناسایی چهره افراد عبوری بصورت آنلاین در اماکن امنیتی و مرزهای رسمی است.

آی پی تی وی (IP-TV)

پخش تلویزیون زنده و محتوای ویدئو و صوت بصورت On demandبر روی شبکه با پهنای باند بالا پشتیبانی از ارتباط دوطرفه برای کاربردهای تعاملی با تلویزیون به دو روش زنده و HDTV قابلیت دسترسی بر روی چند دستگاه (TV, PC, STB, Mobile) نیاز به پهنای باند کم (عدم نیاز به ارسال تمام کانال ها به هر کاربر) ارائه امن محتوا با کیفیت بالا

Top